Наша компанія надає повний спектр послуг з проєктування, інсталяції та обслуговування слабструмних мереж:
- Мережа дротового і бездротового зв’язку для обладнання, наприклад для роздачі інтернету телевізорам та іншим гаджетам
- Клієнт для прийому 4G-інтернету від оператора стільникового зв’язку
- Комплекс обладнання для посилення голосового стільникового зв’язку
- Система супутникового і безкоштовного ефірного телебачення
- Домофонія
- Сигналізація, охоронна і пожежна
- Відеоспостереження
- Елементи Розумного будинку, або повноцінна система домашньої автоматизації
Мережа дротового і бездротового зв’язку
Вкрай часто, коли вперше ми заходимо на об’єкт на фінальних стадіях будівництва, бачимо картину з мінімальною кількістю прокладених слабострумних ліній. Ходимо і шукаємо хоч щось…
Дійсно, в століття бездротових технологій практично кожен пристрій може працювати по Wi-Fi. Але варто врахувати кількість споживачів в будинку і пропускну здатність точок доступу, та й кількість цих самих точок. За нашим досвідом монтажу набралася достатня кількість майже безвихідних для замовника ситуацій, які виникли внаслідок неграмотного проєктування локальної мережі.
Тому хочеться звернути увагу на деякі моменти:
Якщо є можливість підключити пристрій до локальної мережі кабелем, то потрібно підключати саме кабелем. Тому варто заздалегідь врахувати кількість комп’ютерів, телевізорів та інших пристроїв, що мають можливість підключення до мережі дротом.
По можливості закладайте дублюючі лінії там, де потенційно може знадобитися доустановити який-небудь пристрій, той же Apple TV.
Плануючи розташування точок доступу Wi-Fi потрібно врахувати охоплювану площу, бо кожна точка доступу в свою чергу має свою площу покриття і потужність сигналу. Пам’ятайте, що точки доступу не рекомендується ховати в шафи або щити, від цього значно страждає сигнал. Сама по собі технологія Wi-Fi розрахована зазвичай на роботу вашого девайса тільки з однією точкою доступу і, якщо просто встановити кілька якихось роутерів по дому, перехід від одного до іншого буде супроводжуватися досить неприємним перемиканням зі зникненням інтернету на пристрої, нехай і на нетривалий час. Одже потрібна централізована система з єдиною мережею Wi-Fi.
4G-клієнт
А як же інтернет буде приходити до вас в будинок? Добре, якщо є провайдер, який за адекватну суму може надати стабільний канал. До речі, не забудьте заздалегідь дізнатися про наявність таких провайдерів. Але що робити, якщо на ваш об’єкт, наприклад, проводового інтернету не передбачається? В цьому випадку допоможе 4G-клієнт.
Принцип дії досить простий. По суті 4G-клієнт — це пристрій, в який можна вставити сім-карту будь-якого оператора і отримати інтернет з мобільного зв’язку завдяки спрямованій антені. Існують кілька видів таких клієнтів і підбираються вони в залежності від рівня сигналу базової станції і відстані від неї.
Така система також може бути використана як резервне джерело інтернету в разі перебоїв у провайдера, наприклад, на ремонт, який часом триває кілька днів.
Варто зауважити — ми зазвичай робимо так, що перемикання відбувається автоматично.
Посилення сигналу стільникового зв’язку
Стандартний комплект підсилення сигналу стільникового зв’язку складається з зовнішньої антени, підсилювача і внутрішніх антен. Зовнішня антена приймає сигнал від базової станції, підсилювач його підсилює, якщо це необхідно, а внутрішні антени поширюють сигнал вже всередині будинку. Страхи про небезпеку подібних систем для здоров’я сильно перебільшені. Будь-який апарат, який підключений до мережі, випромінює найсильніше, коли має невпевнений прийом сигналу. Простіше кажучи — чим гірше ловить — тим сильніше випромінює. При правильній роботі системи посилення апарат працює на мінімальній потужності, втім, як і сам підсилювач.
Перед вибором комплекту посилення зв’язку обов’язково потрібно проводити аналіз частотного діапазону і потужності сигналу спеціальними приладами для коректного підбору обладнання.
Телебачення
Хоч зараз все частіше люди відмовляються від традиційного телебачення на користь Інтернет-ТВ чи інших систем, для приватного будинку ми все ж рекомендуємо встановлювати класичні антени. І на це є кілька причин. Перш за все — в рамках будівництва це не дорого, так як система складається всього з декількох компонентів:
- простого антенного кабелю;
- комутатору сигналу;
- спліттеру — пристрою, який дозволяє сигнал від антен розподілити по телевізорах;
- самих антен.
Навіщо ж воно потрібно, це класичне ТБ? Ну як мінімум з тієї причини, що шанс його відключення в самий невідповідний момент значно нижче, ніж відключення інтернету. А якщо немає постійного кабельного провайдеру інтернету, а є тільки інтернет через SIM-карту, то пропускної здатності такого каналу, особливо у вечірній час, може не вистачити для роботи навіть одного телевізора, а ще ж хтось може і YouTube дивитися, тоді зовсім біда.
Система домофонії
У класичному розумінні — домофон в приватному будинку відкриває двері хвіртки по дзвінку з боку вулиці. Але в сучасні системи дозволяють крім стандартних дій ще й переглядати камери, відкривати ворота, управляти світлом прямо з екрану, а іноді навіть виконувати різні сценарії, але це вже більше до питання автоматизації і розумного будинку.
Найчастіше ми встановлюємо системи, які дозволяють подзвонити з вулиці на територію будинку, відкрити двері карткою, подивитися з екрану домофона камери спостереження, зателефонувати на інший такий же монітор, а ще отримати дзвінок з домофону на смартфон, де б ви не знаходилися, дистанційно відчинити двері, або не відчиняти, якщо ви цього не хочете.
Сигналізація
У приватному секторі питання сигналізації, охоронної та пожежної, досить важливе. Територія закрита лише парканом, а за парканом, на думку деяких особистостей, завжди є щось цікаве, що можна продати. Жарти-жартами, а часом буває і справді неспокійно за своє житло.
Система сигналізації складається з різних датчиків (сповіщувачів). Вони як би сповіщають центральний блок системи про події — виявлення руху, підвищення температури, виявлення диму тощо. Майже в будь-яку систему можна запровадити величезну кількість різних датчиків, наприклад, на витік природного газу або перевищення допустимого рівня чадного газу, тиску, датчика протікання води і ще багато-багато інших.
Сигналізація може бути локальною, тобто повідомляти тільки вас, або ж пультовою, тобто з’єднаною з охоронною фірмою або УДСО, і коли спрацьовує сигналізація, виїжджає наряд.
Відеоспостереження
Установка систем відеоспостереження — це одна з найбільш ефективних форм захисту від зловмисників. Подібний комплекс безпеки діє і як система оповіщення про несанкціоноване проникнення, і як серйозний стримуючий фактор для злочинців. При правильно встановленій і налаштованій мережі відеоспостереження правопорушник добряче подумає перш ніж робити будь-які дії. Сьогодні камери використовуються повсюди, забезпечуючи рішення безлічі практичних завдань власників приватної власності або бізнесу.
У приватних будинках відеоспостереження є суттєвим фактором впевненого спокою господаря стосовно своєї власності. Відкрив телефон, подивився, що будинок на місці, машина стоїть, вікна цілі, ворота закриті і ніби-то стало спокійніше. Ну і завжди є можливість вирішити за допомогою камер якусь спірну ситуацію, яких може бути безліч, особливо якщо не пощастило з сусідами. Зазвичай в системах ми проєктуємо архів глибиною 12-14 днів.
Будь-яка сучасна система відеоспостереження виглядає досить привабливо, здатна працювати через інтернет без будь-яких додаткових хитрощів.
Розумний будинок або його елементи
Розумний будинок, або система домашньої автоматизації, як ми це називаємо, — це комплекс пов’язаних між собою систем, мета яких — створення максимального комфорту з мінімальними ресурсами, людськими та енергетичними. Класичний приклад: поки нікого немає вдома, немає сенсу його топити до комфортної температури. Однак до повернення господарів все знову має бути максимально комфортно. Як система розуміє, що додому скоро хтось повернеться? Наприклад, по GPS на пристрої, смартфон господаря перетинає задану теріторію на мапі у напрямку до дому — система виконує сценарій. Після повернення додому ввечері досить натиснути кнопку «Я вдома», або докласти карту до зчитувача зняття з охорони — система закриває штори і вмикає світло в потрібних приміщеннях, якщо на вулиці вже темно. І це лише мала частина можливостей систем автоматизації.
Основна складність впровадження таких систем — взаємодія з виробниками різного устаткування — опалювального, мультимедійного і т.д. Але зараз, коли більшість великих виробників прагне до інтернету речей, стає простіше всім. Все рідше застосовується система повної автоматизації, частіше — її елементи. Чим складніше система, тим легше в ній заплутатися простому користувачу.
Системи бувають різних класів — преміальні і не дуже. Існують прекрасні системи, доступні більшості людей, які здатні облаштувати своє житло.
Найголовніше — вчасно звернутися до фахівців відповідної сфери, тоді не доведеться кусати лікті або ламати вже пофарбовані стіни.