Система управління кліматом

Управління кліматом. Прогноз погоди в «розумному» будинку

Як в домі може бути «холодно», чи «жарко»? Такі питання можуть задавати тільки мешканці «розумних» будинків, тому що їм доступне автоматичне управління кліматом. Будинок сам цілий рік підтримує в кімнатах комфортну температуру, при якій і дихається легко, і працюється ефективно, і відпочивається затишно. Саме тому його мешканці забувають, що в будинку може бути дуже жарко, занадто холодно або вогко. У «розумному» будинку завжди прекрасна погода.

Комфортна температура взимку

Комфортний клімат в будинку в холодну пору року забезпечує ціла група опалювальних приладів: котли, радіатори, кондиціонери, системи підігріву підлоги і нагріву води. Ручне управління всіма цими елементами досить клопітне. Необхідно щоразу налаштовувати їх роботу відповідно до погодних умов, бажаннями мешканців, часом доби і т.п. З системою клімат-контролю «Розумний Будинок» про це можна забути. Одним дотиком до панелі ви налаштуєте систему опалення таким чином, що в кожній кімнаті буде постійно підтримуватися індивідуальна, комфортна для тієї або іншої кімнати, температура. Потрібно просто задати бажану температуру на панелі управління, і будинок сам визначить, яке устаткування і якої потужності краще і раціональніше використовувати для досягнення поставленого завдання. З клімат-контролем «Розумний Будинок» можна контролювати роботу кожної окремої батареї в будинку, це дуже зручно і вигідно з точки зору енергозаощадження.

Система також реагує на зовнішню температуру. Вона не тільки виводить ці дані на панель, але й враховує їх, коригуючи клімат в будинку. Якщо температура на вулиці підіймається або опускається, система корегує роботу системи опалення таким чином, що температура в будинку залишається комфортною, і при цьому значно заощаджуються енергоресурси. Також система робить аналіз роботи котельні, інформує про несправності або нестачу палива, перекриває надходження газу або води при наявності витоку.

Дотримання температурного режиму

Все опалювальне обладнання будинку буде працювати за заданим температурним режимом. Якщо в будинку встановлено кілька котлів різних типів, наприклад, газовий і електричний, то можна задати параметри, коли вони працюють разом, коли почерзі, коли кожен окремо. Наприклад, якщо у вас двозонний тариф з постачання електроенергії, вночі вартість електрики на 40% дешевше від звичайного тарифу, тому вигідніше використовувати електрокотел. А вдень дешевше використовувати газовий. Якщо ж один один котел не справляється, система це “розуміє” і підключає обидва.

Можна налаштувати систему таким чином: коли вулична температура – не нижче -15-ти градусів, приміщення буде нагріватися за допомогою кондиціонера (котли допоможуть, якщо він не буде справлятися), а при температурі нижче мінус 15-ти запрацюють котли. Завдяки системі управління кліматом «Розумний Будинок» можна значно заощадити гроші на енергоресурсах і подовжити час служби системи, так як вона розумно розподіляє циркуляцію теплоносіїв, відключаючи прилади, в яких у даний момент немає потреби.

Підлога прогріється до потрібної температури

Важливою умовою комфорту в сучасному будинку є теплі підлоги. Вони не тільки створюють затишок, дозволяючи ходити вдома босоніж, а й використовуються для обігріву будинку. Вночі «розумна» система буде автоматично вимикати теплу підлогу, і заздалегідь підігріє її перед вашим пробудженням. Крім того, терморегулятор теплої підлоги дозволяє запрограмувати режим роботи на кожен день тижня.

Затишна атмосфера в кожній кімнаті

Ви зможете запрограмувати роботу кожної батареї, кондиціонера, фанкойла таким чином, щоб в різних приміщеннях температура і вологість повітря були різними. Наприклад, система буде стежити за тим, щоб уночі в спальні зберігалася комфортна для сну температура (16-18 градусів), а ближче до моменту вашого пробудження починала плавно підійматися. Можна задати налаштування, щоб в дитячій кімнаті постійно трималася необхідна для дитини температура (найбільш комфортними вважається 22 градуси вдень і 16-18 вночі). А в коридорах, коморах та інших нежитлових приміщеннях буде триматися мінімальна температура. У кухні, ванній або, наприклад, в вашому домашньому кінотеатрі можна також буде підтримувати мінімальну температуру, але підвищувати її тоді, коли там знаходяться мешканці.

Погода в домі за графіком і сценарієм

Управляти кліматом можна і відповідно до встановленого графіку і сценарію. Якщо ви, наприклад, буваєте вдома тільки у вихідні або вечірньо-нічний час, система буде зберігати в будинку мінімальну температуру, економлячи енергоресурси, а до вашого приходу (у певний час) створить комфортні умови. Або якщо ви їдете у відпустку, можете налаштувати систему управління кліматом на економічний режим, а у заданий день і час вашого повернення в будинку встановиться комфортна температура. Управляти кліматом можна і на відстані. Щоб до вашого приходу в будинку було тепло, нагрілася вода для прийняття ванни, достатньо відправити команду з мобільного телефону. І до зазначеного часу, будинок буде готовий зустріти своїх господарів теплом і затишком.

Приємна прохолода влітку

Клімат-контроль допоможе налаштувати роботу кондиціонерів. Влітку вони будуть працювати на охолодження приміщень в оптимальному режимі, при якому буде підтримуватися комфортна температура і будуть заощаджуватися енергоресурси. Повітря в будинку буде охолоджуватися до заданої температури, і не буде змінюватися в залежності від погодних умов (підвищення або зниження зовнішньої температури). Навіть у найспекотніший літній день у вас в будинку буде приємна прохолода.