«Розумний» будинок завжди дихає свіжим і чистим повітрям, тому що в його системі передбачено управління вентиляцією. А це означає, що мешканці «розумного» будинку не знають, що таке задуха і шкідливе повітря в кімнатах. Вони насолоджуються свіжістю, чистотою і прохолодою свого житла.
Свіжість і прохолода
Система вентиляції «Розумний Будинок» об’єднує в собі припливну і витяжну вентиляцію. Припливна забирає свіже повітря прямо з вулиці і розносить його по будинку, витяжна видаляє з будинку відпрацьоване і забруднене повітря. А разом вони забезпечують повний обмін повітря в приміщеннях будинку і створюють кристально чисту атмосферу. «Розумна» вентиляція обов’язково враховує стан кожної кімнати, тому що активність і рівень вентилювання для кожного приміщення свій. Наприклад, кухні потрібно приділити особливу увагу через те, що там збирається багато жиру і кіптяви. В спальнях повітря повинно бути свіжим і прохолодним всю ніч, а вдень, коли там нікого немає, система вентиляції перейде в режим очікування. Роботу системи вентиляції можна налаштувати за графіком, тобто вона буде вмикатися в заздалегідь заданий час доби, дня, тижня. Можна вказати певну потужність і температуру повітря, що подається. Також, якщо в денний час господарів немає вдома, система вентиляції автоматично знизить частоту оновлення повітря, а з їх поверненням почне функціонувати активніше.
Чистота
«Розумна» вентиляція не тільки наповнює будинок свіжим повітрям, а й стежить, щоб воно було чистим і не шкодило здоров’ю мешканців оселі. Для цього використовуються спеціальні очисні фільтри, система іонізації і озонування повітря, яка позбавляє внутрішній простір від бактерій, хвороботворних вірусів та інших мікроорганізмів, а також датчики CO2, які контролюють рівень концентрації небажаного газу. Якщо в будинку зібралася велика компанія, датчик реагує на підвищення концентрації вуглекислого газу, і система вентиляції починає працювати активніше.
Вологість
Для створення здорового клімату у будинку також дуже важливий рівень вологості повітря. Для підтримки комфортного рівня вологості (40-60%) можуть використовуватися зволожувачі та осушувачі. Перші краще використовувати в холодну пору року, коли опалення «сушить» повітря, а другі незамінні у приміщеннях з високою вологістю — ванній, басейні, туалетній кімнаті і т.д. Спеціальні датчики контролюють рівень вологості в кімнаті, і система сама при необхідності запускає роботу зволожувача або осушувача.
Тепло
У холодну пору господар «розумного» будинку може використовувати систему вентиляції, як одну із систем обігріву приміщень. У цьому випадку повітря, яке подається системою вентиляції, буде нагріватися до заданої температури, створюючи комфортну і затишну атмосферу в домі.
Безпека
«Розумна» вентиляція буде стежити і за вашою безпекою. Якщо спрацюють датчики, встановлені в місцях ймовірного протікання газу або димові датчики, то система вентиляції буде працювати на максимумі, з усіх сил виганяючи газ або дим з дому і наповнюючи кімнати свіжим повітрям.